SDH Němčice v roce 2018

Typ: ostatní
Článek ze zpravodaje září 2018

Prvním bodem pro nový rok 2018 v diáři SDH Němčice bylo pořádání 18. Hasičského plesu. Konal se v sobotu 28. ledna 2018 v kulturním domě. Jako i dva předchozí roky, tak i letos bylo přichystáno představení, z nejen členů sboru, v podobě hudebně-dramatické vložky inspirované dobře známou pohádkou - Mrazík. Představení mělo komický nádech už jen z toho důvodu, že ženské role byly obsazeny muži a mužské role ženami.

Měsíc březen přinesl SDH další soutěžní úspěch. Třetího března si z dětské „uzlovačky“ v Šošůvce přivezl Michal Kopecký krásné 3.místo. Velkým tréninkem byl pro naše mladé hasiče 23. duben, kdy pilovali štafetu 4x 60m ve Vavřinci. Zde se v měsíci květnu účastnili soutěže a získali 12. místo. Výsledky se počítaly také v rámci okrsku, děti tedy vybojovaly ještě 2. místo. Mladý tým se 30. června účastnil soutěže v Senetářově.

Léto přineslo další sportovní sezónu a naše družstvo žen ji nezapočalo, jak to bylo již tradičně několik let před tím, okrskovou soutěží, ale soutěží v Žernovníku v rámci Velké ceny Blanenska (neděle 20. května). Odtud si holky odvezly stříbrné medaile za čas 17,09.

Následující sobota 26. května 2018 už byla termínem pro 1. kolo v požárním sportu, tzv. okrskovou soutěž. Konala se v areálu u hřiště ve Vavřinci. Zde se účastnilo jak družstvo žen, tak i mužů. Oba dva týmy absolvovaly dvě soutěžní disciplíny – požární útok a štafety 4x100m s překážkami. Ženy vybojovaly 1. místo a muži 6. místo. Postup na okresní soutěž v Blansku přinesl celkové 2. místo. Vysloužili jsme si ho 1. místem v požárním útoku, 2. místem v běhu na 100m s překážkami a 2. místem ve štafetě 4x 100m s překážkami.

VCB pro družstvo žen pokračovala v neděli 10. června na trati v Senetářově. Zde svůj pokus nedokončilo. Další soutěže se pořádaly 16. června ve Žďáře, kde holky urvaly 1. místo (čas 17,19). V Ostrově u Macochy 23. června, zde SDH Němčice získalo 2. místo za čas 17,24. Další kolo pořádaly Velké Opatovice, ženy si zde zapsaly bronzových 10 bodů do celkové tabulky s časem 18,05. Následovala soutěž s poněkud náročnější tratí v Paměticích, na které stoply časomíru v čase 17,37 a získaly tak 1.místo a rekord tratě. Další soutěž byla pořádána v Černovicích, odtud si tým žen přivezl zlatý pohár (čas 17,11).

V neděli 12. srpna 2018 pořádalo soutěž naše SDH. Jak už je zvykem vše se odehrávalo u „němčickyho rebnika“. Zde startovaly opět oba naše týmy – muži i ženy. Chlapci dokončili útok v čase 22,30 a 20. místo. Děvčata dokázala doběhnout pro svůj dosud nejrychlejší čas 16,83 a 1. místo. Do příprav soutěže se zapojili i naši nejmladší členové, ale také další spoluobčané. Tímto bychom chtěli všem, kteří přiložili ruku k dílu, poděkovat. Díky patří i divákům za skvělou atmosféru a podporu.

Sezóna 2018 pokračuje dál. Soutěží v Rudici se naše ženy do čtveřice dočkaly zlatých medailí. „Doufejme, že se na stejné vlně svezeme až do cíle. Držte nám pěsti.“

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Aktuální počasí

Počasí dnes:

25. 4. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť, od 700m srážky sněhové. Denní teploty 5 až 9°C. Noční teploty 3 až -1°C.