Činnost TJ Babylon Němčice

Typ: ostatní
Článek ze zpravodaje září 2018

Šachy

Dne 28. 4. 2018 se uskutečnil 9. ročník turnaje „Pierova Plichta“, kterého se zúčastnilo 38 šachistů. Loňské prvenství obhájil Švehla Karel z Adamova, 2. Fostík Tomáš (Lipovec), 3. Dvořáček Filip (Prušánky). Z našich: 29. Dostál Petr (3,5 bodu), 36. Živný Zdeněk (2,5 bodu), 37. Marek Jaromír (2 body), 38. Kouřil Eduard (1,5 bodu).

Šipky

Soutěže hrály 2 týmy a budou hrát i letos (od 16. září se budou střídat a každou neděli v 15. hodin budou hrávat v hospůdce Němčice). Fanoušci budou moci zhlédnout zápasy utkání na vysoké úrovni hlavně od „A“ týmu.

Družstvo „A“ hraje Extraligu a celou soutěž s přehledem vyhrálo (18. vítězství a jen 2 prohry v prodloužení 9:10, 56 bodů) s náskokem 7 bodů na 2) Hornets Adamov a 12bodů na 3. ŠK Vyškov- V hodnocení byl 1. Písek David (87,88%) a 5. Ščudla Pavel (72,37%). Hráli a budou hrát ve složení: Písek David a Ščudla Pavel (Úsobrno), Ryška Petr a Král Marek (Brno), Bašný David (Vážany), Nárožný Vladimír (Boskovice), Khýr Milan (Benešov), Přikryl Josef (Knínice).

Družstvo „B“ hraje za ligu „C“ a skončilo na 9. místě z 12 (5 vítězství, 1 výhra v prodloužení, 16 proher, 17 bodů). Zvítězil DC Vandals Blansko s 65 body (21 vítězství, 1 výhra v prodloužení) s bývalým hráčem Loulem Romanem, který byl na 2. místě v hodnocení soutěže (79,27%) za spoluhráčkou Pelíškovou Terezou (88,64%).

Hráči „A“ budou hrát ve složení Doušek Miroslav (Benešov), Dlábek Ladislav (Valchov), Šebela Lukáš, Kaššai Jan, Kouřil Eduard, Dvořáček Martin, Hebelka Roman, Malý Roman.

Výsledky na turnajích po celé České republice:

V průběhu října 2017 na republikové Grand Prix v Mostě (500 hráčů) zvítězil Písek David.

Dne 3. 2. 2018 proběhl v kulturním domě 8. ročník turnaje „Němčická šipka“. Zvítězil Loula Roman (Blansko), 2. Šebesta Filip (Brno), 3. Bašný David (Němčice „A“), 5. – 6. Pelíšková Tereza (Blansko), nejlepší žena, 9. – 12. Nárožný Vladimír (Němčice „A“), Hebelka Radek (Němčice), 13. 16. Hebelka Roman, 17. – 24. Kaššai Jan, Malý Roman (Němčice „B“), Holý Luboš (Němčice).

3. 3. 2018 Regionální turnaj ve Sloupě: 1. Bašný David, 2. Přikryl Josef (Němčice „A“), 40 hráčů.

21. 4. 2018 Republiková Grand Prix ve Žďáře nad Sázavou: 3. Písek David (v TOP 24 celé České republiky) a 3. Bašný David (Příští rok bude hrát s Pískem Davidem v TOP 24).

12. 5. 2018 republiková Grand Prix Popovice u Brna: 2. Písek David, 4. Bašný David, 7. Ščudla Pavel, 46 hráčů.

10. 6. – 16. 6. 2018 Mistrovství Evropy (Caorle, Itálie)

Mustang Němčice „A“ se stal vicemistrem Evropy klubů (Písek David, Bašný David, Ščudla Pavel, Maňák Filip).

Ve smíšených dvojicích se stal Písek David s Pelíškovou Terezou mistry Evropy. V Triple mix obsadili 3. místo ve složení: Písek David, Bašný David, Horská Lenka (Kroměříž).

Česká reprezentace se stala mistry Evropy (členem byl Písek David).

Písek David vyhrál spoustu dalších turnajů a je na 4. místě v celém českém poháru s minimální ztrátou na stupně vítězů. Dlouhodobě předvádí svými výkony, že patří k absolutní špičce celé České republiky.

Stolní tenis

V sezóně 2017/2018 už jsme měli pouze jeden tým a bude to tak i v další sezóně. Hráli jsme až Regionální přebor IV. třídy (RPIV) a skončili jsme na 5. místě (8 vítězství, 1 remíza, 7 proher, 41 bodů) a nakonec při reorganizaci soutěže postoupili do Regionálního přeboru III. třídy (RPIII).

Tým hrál a bude hrát ve složení: Krátký Pavel, Filouš Martin, Sedlák Vítězslav, Ondroušek Alois, Přikryl Jiří, Hebelka Radek a Kala Jan. Nejlepším hráčem byl Krátký Pavel (55 výher z 63 zápasů) a Filouš Martin (41 výher z 52 zápasů).

Výsledky na turnajích:

28. 12. 2017 na Suchým: 3. Krátký Pavel z 28 hráčů

Dne 3. 3. 2018 se u nás konal 45. ročník turnaje „O Štít Němčic“. Vyhrál Krása Petr (Zbraslavec) 2. Svoboda Lukáš (Blansko), 3. Svoboda Jan (Rájec), 5. Krátký Pavel (Němčice)

Čtyřhry: 1. Švancara, Krása (Zbraslavec); 2. Svoboda, Bezvěř (Blansko, Vysočany); 3. Pavlů, Svoboda (Bořitov, Brťov). Turnaj hrálo 37 hráčů z 16 oddílů. 6. Zemánek a Hebelka Roman (Velké Opatovice, Němčice), 10 Krátký a Ondroušek.

Umístění našich hráčů na žebříčku: 114. Krátký Pavel, 142. Filouš Martin, 182. Sedlák Vítězslav, 203. Ondroušek Alois, 302. Hebelka Radek.

Dne 24. 3. 2018 proběhl turnaj neregistrovaných. Loňské prvenství obhájil Dejmek Roman z Boskovic, 2. Grund Jan, 3. Novotný Miroslav, 8. Hebelka Roman, 9. Dostál Petr, 10. Kopecký Roman, 16. Kouřil Eduard, 17. Hrouzová Marie, 18. Holý Leoš, 20. Fidler Antonín (Němčice).

Čtyřhra: 1. Hebelka Roman, Novotný (Němčice); 2. Dejmek, Kopecký (Boskovice, Němčice); 3. Henek, Štěpán (Boskovice), 5. Holý, Kouřil (Němčice).

Mládež: 1. Dostál Martin, 2. Kopecký Michal, 3. Vyskočil Lukáš, 4. Kašpárek Adam, 5. Poláková Karolína, 6. Kašpárková Adriana

Ženy: 1. Hrouzová Marie, 2. Kuncová Šárka

Ostatní

Místní fotbalové hřiště využívá tým „Hřebci Ludíkov“ pro svá utkání v malé kopané a vedou si celkem dobře. Postoupili do vyšší soutěže a drží se někde v polovině tabulky. Utkání hrávají většinou v sobotu odpoledne.

Další činnost organizace

10. 2. 2018 se uskutečnil ostatkový průvod obcí

30. 4. 2018 společně s SPOZ pálení čarodějnic na kiosku

1. 6. – 4. 6. 2018 proběhla pouť s otevřením kiosku „Občerstvení pod břízami“ a venkovní zábavou, kdy hrála k tanci a poslechu skupina STYL.

Závěrem děkuji všem, kteří se aktivně podíleli na akcích, které úspěšně proběhly.

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Aktuální počasí

Počasí dnes:

26. 4. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 5 až 1°C.