Navigace

Obsah

Vánoční zamyšlení a přání

Typ: ostatní
Krátké přání k Vánocům a novému roku.

Vážení sousedé, milí spoluobčané.

Již za několik dnů budeme slavit Štědrý den a následující vánoční a novoroční svátky. Dovolte mi, abych vás touto cestou pozdravil a asi v nejkrásnější období celého roku vám popřál. Zvláštní atmosféru Vánoc cítíme asi všichni, když se za světel svíček každý rok sejdeme u vánočního stromu. Ale Vánoce nejsou pouze nazdobený stromeček obložený spoustou dárků, slavnostní večeře a vánoční tradice. Vánoční svátky a před nimi předcházející adventní doba jsou časy, kdybychom se měli v dnešní uspěchané době zastavit, zamyslet se a věnovat co nejvíce svého času svým blízkým a přátelům.

Klademe si otázku, zda právě uplynulý rok splnil beze zbytku to, co jsme od něj očekávali. Než jej však začneme hodnotit, je třeba, aby každý sám sobě položil otázku, zda i my jsme sami udělali vše, co jsme udělat měli a mohli, aby naše společné soužití bylo lepší a přívětivější.

Mnohdy totiž při takovém bilancování docela dobře víme, co měl či neměl udělat ten či onen, ale na to, co měl udělat především každý sám zapomínáme.

Vzpomeňme nyní i na ty, kteří tu dnes mezi námi už nejsou. I to patří k Vánocům, abychom nezapomínali na všechny své blízké. Kráčeli jsme s nimi na své životní pouti, provázeli nás třeba i jen na kousku cesty. Mnohým z nich vděčíme za to, jak se v současnosti máme dobře. I díky nim jsou Němčice místem, kde se dobře žije.

Já i moji kolegové si uvědomujeme obrovskou zodpovědnost, která je s prací ve vedení obce spojena. Při své práci se musíme vyvarovat zaváhání a svá rozhodnutí dovézt do konce. Všichni si velice vážíme důvěry, kterou jste nám vy občané v letošních volbách dali.

Myslím, že nejdůležitějším poselstvím nového roku – naším hlavním společným cílem – musí být prohloubení a upevnění mezilidských vztahů a odvěkých nezničitelných hodnot, jako je radost, naděje, láska a víra.

Závěrem děkuji Vám všem, kteří jste se v uplynulém roce jakýmkoliv způsobem podíleli na rozvoji naší obce, na tom, aby se nám v ní dobře žilo. Děkuji také všem ochotným a obětavým občanům, kteří jste v obtížných situacích připraveni a ochotni přiložit ruku k dílu a pomoci tam, kde je potřeba.

Během vánočních svátků bych vás chtěl pozvat na některé akce, které jsme pro vás připravili:

Na Štěpána dne 26.12.2022 bych vás chtěl pozvat na fotbalové utkání mezi svobodnými a ženatými, které se od 14 hodin uskuteční na víceúčelovém hřišti. V průběhu utkání budete mít možnost se občerstvit svařákem a sledovat tak, zda se svobodným mužům podaří vyhrát na ženatými. Od posledního zápasu jim určitě mají co vracet.

Dále jsme si pro vás dne 27.12.2023 připravili Vánoční koncert Šošůvské scholy v kostele sv. Mikuláše, který se bude konat od 16 hodin. Věřím, že tento koncert doplní vánoční atmosféru, a že se po vánočních svátcích budete mít možnost na chvilku zastavit a zaposlouchat se do hudby.

A aby nebylo sportu málo a abychom se rozhýbali před silvestrovskou nocí, je pro všechny občany dne 31.12.2022 zamluvena ledová plocha na zimním stadionu v Boskovicích a to v době od 9 do 10 hodin. Rádi vás tam na bruslích potkáme.

A na závěr mě dovolte do nového roku Vám popřát především zdraví, dostatek optimismu a spokojený život v naší obci. Prožijte ho v radosti a lásce.

 

Lukáš Šebela

starosta obce


Vytvořeno: 22. 12. 2022
Poslední aktualizace: 22. 12. 2022 18:24
Autor: Ing. Lukáš Šebela

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Datum a čas

Dnes je sobota, 22. 6. 2024, 8:58:28

Svátek

Svátek má Pavla

Zítra má svátek Zdeňka

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Aktuální počasí

Počasí dnes:

22. 6. 2024

bo

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle doprovázené krupobitím. Denní teploty 28 až 32°C. Noční teploty 19 až 15°C.

Přehrát/ZastavitDalší

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:2
DNES:78
TÝDEN:1445
CELKEM:466848

INFO o odstávkách

nepodařilo se zobrazit banner